儿童口腔医学

儿童口腔医学

儿童口腔医学作为作为口腔医学中的独立学科,是以处于生长发育过程中的儿童为对象,研究其范围内之牙、牙列、牙合、颌及软组织等形态和功能,诊断、治疗和预防其口腔疾病及畸形,使之有健全功能的咀嚼器官。

Çocukluk döneminde, vücut büyüme ve gelişmenin her aşamasıyla, küçükten büyüğe, basitten karmaşıka doğru değişir.Dişlerde, dişlerde, oklüzyonda, çenede vb. Bariz değişiklikler vardır. Su taşıyan diş gövdesinin ve dişlerin morfolojisi ve işlevi de büyümesinde ve gelişmesinde dikkate alınmalıdır. Çocuk stomatoloji uzmanlarımız, çocuk stomatolojisi alanında doktora ve uzmanlık derecesi almış profesyonel doktorlardır ve zengin mesleki bilgileri ve çocuklarla iletişim kurma konusunda zengin deneyimleri ile çocuklar için en sıcak tedavi hizmetlerini sunarlar.


Günümüzde, yaşam standartlarının iyileştirilmesiyle, çocuklar tatlı ve yumuşak yiyecekler yemeyi severler. Bununla birlikte, çok yumuşak ve tatlı yiyeceklerin aşırı kullanımı, oral ve maksillofasiyal kemiklerin diş çürüklerine ve displazisine neden olabilir. Bu durumda, stomatolojik muayeneler ve ağız hastalıkları ile başa çıkmak için sıklıkla hastaneye gitmeniz gerekir. Ancak hem ebeveynlerin hem de doktorların karşılaştığı en büyük sorun, çoğu çocuğun doktorlardan korkmasıdır. Çocuk stomatologlarının korkusunu ortadan kaldırmak için şu anda uluslararası alanda farklı yöntemler ve yeni teknolojiler kullanılmaktadır. Bunlar arasında, özellikle çocuklar tarafından tercih edilen sihirli gözlükler yaygın olarak kullanılmaktadır. Sihirli gözlük kullanarak çocuklar tedavi sırasında en sevdikleri çizgi filmleri ve programları izleyebilirler. Ve diş hekimlerinin korkusunu ortadan kaldırabilir. 
 Çocukların korkusunu ortadan kaldırmak için hastanelerimiz ve tedavi merkezlerimiz de ABD'den çocuklar için özel olarak tasarlanmış diş sandalyeleri tanıttı. Çocuklar bu tür çocuk diş koltuklarını gördüklerinde çok sıcak hissedeceklerdir.
 

聯繫表格

您可以在下面的表格中寫一條消息與我們聯繫。

請輸入信息

名和姓。
电子邮件
你的電話號碼
請輸入描述。

Türkiye'nin Sağlık Turizm'inde dünyaya açılan yüzü...

info@dentistimplants.net

Whatsapp

Web sitemiz Beta yayını yapmaktadır. Bizimle çalışmak isteyenler İletişim formu kısmından bize mesaj bırakabilirler.